Plecak wodoszczelny i pulsometr jako dodatek do rowerowego treningu

plecak wodoszczelnyWielu sportowców łączy treningi siłowe i aerobowe. Takie zestawienie ćwiczeń daje bowiem najlepsze rezultaty. Wśród treningu aerobowego popularnością cieszy się jazda na rowerze. Taki trening wymaga odpowiedniego przygotowania, a więc także zaopatrzenia się w odpowiednie akcesoria rowerowe.

Plecak wodoszczelny, do którego można schować odżywki

W czasie wyścigów kolarskich sportowcy odżywki mają schowane w specjalnych kieszonkach w opływowych strojach. Jednak dla amatorów, a także do codziennego treningu mogą sprawdzić się plecaki wodoszczelne. Odpowiednie obciążenie może również pomóc w intensyfikacji treningu i zwiększeniu stopnia trudności, ale nie obciążając nadmiernie kręgosłupa, dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu plecaka. Wszystko co się w nim znajduje może być dobrze chronione przed deszczem, dzięki wodoodpornej i wodoszczelnej membranie.

Pulsometr na rower – monitoruj swoje postępy

Wysiłek fizyczny nieodzownie wiąże się ze wzrostem tętna. U osób zdrowych nie jest to groźne, przy czym trzeba monitorować jego wartość, aby nie przeszarżować. Świetny do tego celu jest pulsometr na rower, który składa się z dwóch części zakładanych na pierś oraz na nadgarstek. Z czasem można dzięki temu w sposób stopniowy osiągać coraz lepsze rezultaty, wydłużając maksymalny wysiłek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.